Fotel w salonie spełnia bardzo ważne funkcje. Nie jest to jedynie funkcja praktyczna, ale także dekoracyjna. Dobrze dobrane fotele budują odpowiedni styl i klimat w salonie. Dlatego jego wybór nie może być przypadkowy. Zakup foteli zawsze powinien być dokładnie przemyślany.

Idealny fotel do salonu

Idealny fotel powinien być przede wszystkim wygodny oraz powinien dobrze prezentować się w salonie. Fotele bardzo dobrze pasują zarówno do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Co ważne oferta foteli na rynku jest bardzo szeroka. Różnią się kolorami, materiałami, z których zostały wykonane oraz oczywiście stylem.

Jak już wspomniano fotel musi być przede wszystkim wygodny. Jest to bowiem mebel, w którym odpoczywamy i relaksujemy się. Ważne jest jednak, aby fotel był odpowiednio dobry. Musi bowiem pasować do wielkości salonu oraz stylu w jakim został on urządzony. Fotel najlepiej prezentuje się w dużym salonie. Nie oznacza to jednak, że w małym pokoju nie można postawić fotela. Wręcz przeciwnie. W przypadku małego salonu najlepiej sprawdzi się fotel o opływowych i delikatnych liniach. Warto, aby fotel wykonany był wówczas z jasnych i prostych tkanin obiciowych. W małym salonie bardzo dobrze sprawdzi się także fotel na nóżkach. Doda on pomieszczeniu nieco lekkości. Ważne jest, aby fotel w małym salonie po protu nie przeszkadzał.

Wygodny dla wszystkich

Zastanawiając się jaki fotel do salonu będzie najlepszy nie można zapomnieć także o tym, aby właściwie go dobrać do potrzeb domowników. Istotna jest tu zatem choćby wysokość oparcia oraz oczywiście wysokość i głębokość samego siedziska. Pamiętać zatem należy o zasadzie, że siedząc na fotelu zawsze powinniśmy móc stopami dotykać ziemi, a kolana powinny uginać się pod kątem prostym. Jeśli tak się nie dzieje oznacza to, że fotel jest za wysoki. Jasne jest jednak, że w każdym domu mieszkańcy są różni. Młodsi i starsi, a więc różnią się od siebie wzrostem. Trudno będzie zatem wybrać fotel idealnie pasujący do wszystkich. Wszystkie te wartości powinny być zatem uśrednione.

Fotel uszak

Jak już wspomniano na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli foteli. Jednym z popularniejszych jest fotel do salonu typu uszak. To co charakteryzuje ten typ fotela to przede wszystkim wygodne siedzenie, krótkie nóżki oraz szerokie oparcie. Wszystko to sprawia, że uszak jest niezwykle wygodnym fotelem. Co ważne fotel uszak pasuje niemal do każdego stylu w jakimi może być urządzony salon. Najlepiej jednak sprawdza się w salonie w stylu klasycznym. Ważny jest także dobór odpowiedniego koloru. Decydując się na fotel uszak najlepiej będzie postawić na jasne obicie. Zdecydowanie fotel w tym kolorze dodać pomieszczeniu przytulności.

Kategorie: Fotele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *