Gdy na świecie pojawia się długo wyczekiwany maluch, wszystko kręci się wokół niego – doba nie dzieli się już, jak zawsze, na dzień pełen aktywności i noc przeznaczoną na wypoczynek. Teraz życie rodziny skupia się na porach snu, spacerów, zabawy a nade wszystko karmienia dziecka.

Dziecko je i śpi kiedy chce – karmienie na żądanie wymaga od matek ciągłej czujności i dobrej kondycji fizycznej. Warto więc, urządzając pokój dla dziecka, zaplanować zakup fotela dla karmiącej matki.

Moda czy konieczność?

Czy posiadanie specjalnego fotela jest koniecznością? Oczywiście, że nie – dziecko można karmić w dowolnym miejscu. Jednak każda mama osłabiona długim okresem ciąży a potem niełatwym porodem nie zawsze ma dość sił, aby sześć czy nawet osiem razy na dobę siedzieć sztywno na niewygodnym siedzisku. Jedno karmienie to co najmniej 15 minut. Dzieci jedząc przysypiają, budzą się aby ssać dalej i wówczas karmienie przeciąga się nawet do godziny. W takich sytuacjach posiadanie wygodnego fotela staje się zbawienne dla kręgosłupa i obolałych nóg kobiety.

Decyzja o zakupie

Większość matek jest przekonana co do zakupu specjalnego mebla dla siebie, ale nie wie jaki fotel do karmienia jest najlepszy. W sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów dla noworodków zestawy mebli do pokoików coraz częściej mają fotele dla matek w standardzie. Przeważnie są to duże, wygodne fotele bujane. Od zawsze wiadomo, że delikatne ruchy kołyszące wpływają uspokajająco i usypiająco na noworodka.

Dla własnej wygody panie często szukają foteli z wysuwanymi podnóżkami – czas karmienia mogą wówczas wykorzystać na regenerację zmęczonych nóg.

Dla utrzymania głowy w pozycji mającej oparcie na wprost oraz na bokach zaleca się fotele typu uszaki. Taki fotel daje możliwość wygodnego opierania głowy w każdej niemal pozycji – podczas długiego karmienia często sztywnieje kark i głowa szuka oparcia – fotel uszak ma powierzchnię do opierania znacznie większą niż inne modele.

Zastanawiając się jaki fotel do karmienia wybrać trzeba mieć na uwadze nie tylko konstrukcję mebla, jego wygodę ale również tak ważny czynnik praktyczny jakim jest łatwość utrzymania pokrycia w czystości. Fotele do karmienia są często pokrywane tkaninami, które pozwalają na łatwe usuwanie zabrudzeń, a o takie przecież nietrudno. Można również zaopatrzyć się w specjalne pokrowce na meble, które bez problemu wygodnie zdejmuje się i pierze w razie potrzeby.

Fotele do karmienia nie muszą być kupowane w sklepach specjalistycznych – tam są one stosunkowo drogie. Każdy chętny może jednak znaleźć odpowiadający mu fotel uszak w zwykłych sklepach meblowych.

Kategorie: Fotele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *