Urządzając mieszkanie należy podjąć wiele decyzji, zarówno istotnych w kwestii montażu urządzeń i sprzętów, które będą nam służyły przez długie lata, jak i tych przyjemniejszych, dotyczących doboru mebli i ulubionych akcesoriów. Jednym z elementów niezbędnych w każdym pokoju gościnnym tudzież sypialni jest wygodny fotel wypoczynkowy. Jakie fotele są obecnie modne i na co warto się zdecydować?

Fotel wypoczynkowy typu uszak

Niezależnie od tego, w jakim stylu ma zostać urządzone pomieszczenie, warto zdecydować się na bardzo popularny i lubiany model fotela typu „uszak”. Są to nowoczesne fotele wywodzące się ze stylu skandynawskiego, które zaskarbiły sobie sympatię bardzo wielu Polek i Polaków, między innymi dzięki swojej różnorodności. Sama konstrukcja fotela jest dość charakterystyczna – wysokie oparcie, często lekko wygięte u góry od razu rzuca się w oczy. Podłokietniki bywają również delikatnie wygięte na boki, co sprawia wrażenie, jakby fotel wręcz zapraszał do tego, by na nim usiąść. Tego typu fotele wypoczynkowe są bardzo dobrze wyprofilowane i niesamowicie wygodne.

Fotele tapicerowane

Do wyboru mamy bardzo różnorodne rodzaje obić. Materiał użyty do tapicerowania może być gładki, z połyskiem lub zamszowy, można znaleźć także fotele ze sztruksu lub dżinsu. Samo oparcie może być zupełnie gładkie, z delikatnym lub gęstym pikowaniem w kształcie diamentów. Mnogość kolorów i wzorów na tkaninach, również bardzo popularnych wzorów typu full-print sprawia, że każdy może sam zaprojektować sobie taki fotel. Dodatkowo na rynku są dostępne fotele uszaki w wersji bujanej, co sprawdzi się zarówno dla matek i ojców chcących uśpić swoje dziecko, jak i ludzi ceniących sobie relaksującą moc bujanego fotela. Sklepy oferują także szeroką gamę dodatków do takich foteli, od poduszek, przez wyprofilowane podnóżki oraz pufy. W ofertach znajdują się także fotele w wersji miniaturowej, przeznaczone specjalnie dla dzieci.

Kolorystyka

W nowoczesnych wnętrzach możemy postawić na prostotę, wybierając fotel w stonowanym kolorze. Warto postawić na biel, bardzo modną szarość lub stonowany, brudny granat czy pudrowy, brudny róż. Można się zdecydować na ozdobne pikowanie z eleganckimi guzikami, jednocześnie stawiając na proste podłokietniki. Profilowany podnóżek w tej samej kolorystyce idealnie dopełni nasz nowy fotel i zapewni nam wyjątkową wygodę. We wnętrzu w stylu rustykalnym można postawić na kwiecistą tkaninę z pojedynczym pikowaniem, do tego delikatnie wygięte podłokietniki i piękny, duży puf, które stworzą romantyczny, swojski klimat, jednak pełen stylu i elegancji. Niezależnie od rodzaju wnętrza, fotel uszak sprawdzi się w każdym mieszkaniu!